פרויקט שהתחלתי עקב היותי מכור לסמארטפון. חקרתי את התופעה, יחד עם דרכי טיפול יעילות, ויישמתי את זה באפליקציה. כמה חודשים אחרי שסיימתי עם הפרויקט, אפל וגוגל הציגו פונקציות דומות במערכות ההפעלה שלהן.

המשתמש בוחר באיזה אפליקציות הוא רוצה להפחית את השימוש; WHOA תספור כמה זמן המשתמש מבלה באפליקציות הנבחרות ותציג את נתוני השימוש; היום ביחס לאתמול, מתוך כוונה להשיג התקדמות (להפחית שימוש).
WHOA תשנה את צבעה בהתאם לרמת ההתמכרות של המשתמש. מירוק דרך צהוב לאדום. 

המשתמש יכול להגדיר לכל אפליקציה זמן הפסקה; משך הזמן שיחלוף בין כניסה לכניסה. במידה והמשתמש ינסה להיכנס לאפליקציה שנמצאת בזמן הפסקה, תקפוץ חלונית של WHOA שתתריע בפניו שהוא בהפסקה, ותציג לו כמה זמן חלף מהכניסה האחרונה שלו לאפליקציה, וכמה זמן הוא כבר ביזבז היום. המשתמש יוכל להיכנס לאפליקציה במידה והוא ישקשק את הפלאפון במשך כמה שניות. מהלך זה נועד מצד אחד לשים מראה מול פני המשתמש, ולגרום לו להבין שאולי זה לא דחוף להיכנס לסנאפצ‘ט אחרי דקה, ומצד שני להציב איזשהי פעולה קטנה ומעצבנת כתנאי כניסה לתוכנה.

לבסוף, המשתמש יכול לראות נתוני שימוש ספציפיים לכל אפליקציה, וכלליים ועמוקים יותר, ולעשות השוואה בינו לבין משתמשים אחרים ברחבי העולם. כל זה מתוך כוונה להראות למשתמש את כמות הזמן שהוא מבזבז (או משקיע) בסמארטפון.

WHOA
אפליקציה

© 2019 by Ziv Finkel